Exkurze žáků oboru vzdělání pečovatelské služby. (Publikováno: 17.6.2024)

Ve středu 12. 6. 2024 navštívili naši žáci tříd 1. P a 2. P se svými učitelkami odborného výcviku paní Krajčovičovou, paní Petercovou a paní Velebnou Domov se zvláštním režimem v Dolní Moravici Diakonie ČCE - středisko v Rýmařově. Toto zařízení poskytuje celoroční pobyt a specifickou péči osobám starším 50 let s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Paní Bršťáková, manažerka, a ostatní sociální pracovnice nás provedli jednotlivými prostory zařízení.
 Paní Bršťáková ml. nás seznámila s veškerou péčí o klienty, včetně doplňkových činností canisterapie, hipoterapie a spolupráce se školami. Zodpověděla nám také množství otázek.
Měli jsme možnost setkat se s klienty, povídat si s nimi a hrát společenské hry. V Domově jsme strávili celé dopoledne a domluvili jsme si na podzim další návštěvu. Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům zařízení za vlídné přijetí, včetně pohoštění, které nám připravili. Velký dík patří učitelkám odborného výcviku za profesionální a milý přístup ke klientům a našim žákům. Současně patří dík i žákům za velmi pěkný přístup ke všem seniorům, se kterými měli možnost se setkat.

Blanka Zapletálková, kariérová poradkyně školy

Foto viz: rajce.net