> VELKÝ ÚSPĚCH NA SOUTĚŽI "TALENTY PRO FIRMY"

Publikoval admin, 31. 1. 2019

TALENTY PRO FIRMY „T-PROFI“.

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje uspořádala 30. listopadu 2018 vědomostně-dovedností soutěž TALENTY PRO FIRMY „T-PROFI“.

Letošní ročník proběhl v Ostravě a byl součástí výstavy „Středoškolák, vysokoškolák 2018. Soutěž je určena pro žáky pátého ročníku základních škol a studenty druhého ročníku středních škol, kteří společně plní zadané úkoly. Součástí soutěže je polytechnická stavebnice, která prověřila manuální zručnost a technické myšlení jednotlivých týmů.

V časovém limitu 150 minut všichni společně stavěli dle slovního a obrázkovému manuálu model linky.

Každý tým je zaštítěn firmou, která zároveň nominuje svého pracovníka jako vedoucího celé skupiny. Na plnění úkolů se mimo dětí a studentů podílejí pedagogové jednotlivých škol a pracovník dané firmy, kteří však do průběhu plnění mohou zasahovat jen slovními komentáři. Jakákoliv praktická pomoc při stavbě je penalizována kontrolní komisí.

I v tomto ročníku jsme soutěžili pod hlavičkou krnovské strojírenské firmy Bašista. Z šesti soutěžních týmů jsme obsadili stejně jako v loňském roce první místo a zajistili si tak postup do republikového kola, které se uskuteční v dubnu 2019 v Praze.

Kapitán týmu Bašista: Vladimír Zicháček

ZŠ Bruntál, Cihelní 6: M. Mádrová, A. Doležalová, L. Renda, D. Birchall + E. Mistrová

Střední odborná škola, Bruntál, p. o.: K. Plšková, J. Šedý, J. Jirout, R. Čermák + Bc. B. Krahulec