> "T-PROFI 2018“ Praha: hezké 6. místo

Publikoval admin, 23. 4. 2018

Finále 3. ročníku celorepublikové odborné metodické soutěže Talenty pro firmy – „T-PROFI“ proběhlo 19. dubna 2018 v Hotelu Aquapalace Praha Čestlice. Pořadatelem byla Hospodářská komora České republiky a soutěže se zúčastnilo 14 soutěžních týmu po šesti členech, které reprezentovaly jednotlivé kraje.
Každý tým měl svoji společnost, tou naší byla firma Bašista, spol. s r.o., která se stala garantem týmu a zároveň podporou v přípravách a samotné účasti v soutěži. Na základě vítězství našeho družstva v krajském kole, které se konalo 20. února 2018 v Krnově, jsme postoupili do finále a reprezentovali tak Moravskoslezský kraj v národním kole.

Po zkušenostech z krajského kola jsme se jako tým několikrát sešli a trénovali na velké finále. Nic jsme neponechali náhodě, a to se nám vyplatilo. Technickou podporu nám poskytla firma Bašista, která se o nás starala i v době soutěže a vytvořila nám skvělé podmínky pro reprezentaci. Touto cestou děkujeme majiteli firmy Bašista spol. s r.o., panu K. Bašistovi, za skvělou organizaci a spolupráci.

Soutěž byla rozdělena do tří částí:

1. Montáž zařízení podle obrazového návodu.

2. Vypracování teoretických, matematicko-fyzikálních úkolů, které souvisely s montovanou konstrukcí. Úkoly vycházely z učiva podle RVP pro 1. a 2. stupeň základní školy.

3. Vytvoření jednoduchého programu v rámci blokového editoru a jeho aplikace pomocí micro:bitu, který ovládal smontované zařízení.

Jednotlivé kroky musely týmy zvládnout v časovém limitu tří hodin. A úkol to byl nelehký. Při sestavování funkčního modelu řešily týmy řadu technických otázek a musely si dávat pozor na skryté překážky, kterými byly například rezavé spojovací materiály. Mladí technici na úvod dostali stavebnice a pracovní návody. Soutěžní úkoly byly založeny na manuální zručnosti, využití ICT technologií a znalostí z oblasti matematicko-fyzikální.

A kdo tvořil náš úspěšný tým?

Firma Bašista, spol. s r.o. – strojírenská výroba

Kapitán týmu: Vladimír Zycháček

Základní škola Bruntál, Cihelní 6

Eliška Strnadová, Agáta Svačinková David Večerek, Adam Bachulák

Střední odborná škola Bruntál:

Lukáš Kolomý (2.ET), Tomáš Hruška (2.ET), Dominik Petr (2.IZ), Jiří Gomola (2.IZ)

První místo získal Středočeský kraj, druhé Jihočeský, třetí Ústecký a my? Krásné šesté místo, které nám všem udělalo obrovskou radost.

 

KONTAKT


Střední odborná škola, Bruntál,
příspěvková organizace
Krnovská 998/9, 792 01 Bruntál

Tel.: +420 554 295 241
Tel.: +420 552 304 304
E-mail.: sosbruntal@sosbruntal.cz