> Náš tým zvítězil v soutěži Talenty pro firmy "T-profi".

Publikoval admin, 4. 3. 2018

Talenty pro firmy

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje ve spolupráci s okresní hospodářskou komorou Bruntál uspořádala 20. února 2018 v Krnově soutěž „T-PROFI“ .

Celá akce probíhala v prostorách krnovské společnosti BAŠISTA u příležitosti „Dne strojírenských profesí“.

Soutěžní týmy byly složeny ze tří žáků základních škol (pátý ročník) + tří žáci středních škol (druhý ročník) + jeden zástupce firmy jako kapitán a jeden zástupce z řad pedagogických pracovníků.

Úkolem soutěžních týmu bylo v časovém limitu postavit a zprovoznit zařízení na bázi stavebnice dle zadání a instrukcí, které účastníci soutěže obdrželi na místě. Dospělí členové týmu mohli soutěžnímu týmu radit, avšak aktivní účast na montáži jim povolena nebyla. Jejich hlavní roli bylo koordinovat postupy celého týmu, instruovat a dohlížet na zapojení všech členů týmu. Mezi hodnotící kritéria patřila doba realizace, přesnost sestavení modelu, estetika a v neposlední řadě funkčnost modelu. Jemná motorika mladších členů týmu ve spojení se znalostmi starších kamarádů podpořila cestu k úspěšnému dokončení modelu složeného ze tří dílčích komponentů. Na dodržování pravidel a konečné zhodnocení zadaného úkolu dohlížela tříčlenná porota.

Krajského kola soutěže se zúčastnilo celkem 5 družstev:

1. ZŠ Krnov, Smetanův okruh, Střední škola automobilní, Krnov, Krnovské opravny a strojírny s.r.o.

2. ZŠ Štítina, Střední škola průmyslová a umělecká Opava a OSTROJ a.s.

3. ZŠ Bruntál, Cihelní 6, Střední odborná škola Bruntál a Květoslav Bašista

4. ZŠ Opava, Mařádkova, Střední škola technická Opava a OSTROJ a.s.

5. ZŠ Albrechtice, Střední škola průmyslová Krnov a ELFE, s.r.o.

Bruntálský tým byl složen z žáků třídy 5. A - Eliška Strnadová, Agáta Svačinková, Adam Bachulák, David Večerek a žáků Střední odborné školy Bruntál - Lukáš Kolomý (2.ET), Jiří Gomola (2.IZ), Tomáš Hruška (2.ET) a Dominik Petr (2.IZ).

Pedagogický doprovod: Mgr. E. Mistrová, Bc. B. Krahulec

Náš tým byl úplným nováčkem soutěže a v konečném pořadí obsadil první místo.

Výherci postoupili do celostátního kola, které proběhne 19. dubna 2018 v Praze.

Konečné pořadí týmů:

1. ZŠ Bruntál, Cihelní 6, Střední odborná škola Bruntál a K. Bašista

2. ZŠ Albrechtice, Střední škola průmyslová, Krnov a ELFE, s.r.o.

3. ZŠ Opava, Mařádkova, Střední škola technická Opava a OSTROJ a.s.

Více info po klepnutí na tento text.

Fax.: +420 552 304 305