aktuality pro studenty a rodiče
> Přejít do archivu
OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ 2017

Dne 20. dubna 2017 se konala celostátní odborná soutěž žáků oboru vzdělávání Opravář zemědělských strojů. Vyhlašovatelem soutěže jsou České ručičky ve spolupráci MŠMT a Ministerstvem zemědělství ČR.

Organizátorem byla VOŠ A SOŠ Bystřice nad Pernštejnem. Soutěžilo se v osmi dílčích disciplínách jako poznávací test, test z pravidel silničního provozu a technologie oprav motorových vozidel a zemědělských strojů, strojního obrábění a dalších praktických činností. Jednotlivé soutěžní úkoly byly hodnoceny bodově a výsledné pořadí bylo určeno počtem získaných bodů.

Soutěže se zúčastnili zástupci jednatřiceti středních škol ze všech koutů ČR. Za každou školu soutěžil pouze jeden soutěžící.

Pro učitele, kteří na soutěž soutěžící doprovázeli, byl připraven speciální program. Navštívili vzdělávací centrum Eden a prohlédli si areál firmy Wera Werk v Bystřici.

Všichni soutěžící obdrželi upomínkové předměty od zástupců města Bystřice nad Pernštejnem, ministerstva zemědělství, Zetoru Brno a dalších sponzorů. Vítězem se stal Stanislav Malý ze Střední průmyslové školy v Třebíči, která se tak stala pořadatelem příštího ročníku soutěže. Naši školu reprezentoval žák 3. ročníku, třídy 3.O Martin Repáň a ačkoli jsme se tentokrát neumístili na prvních místech, bylo důležité se opět zúčastnit a sbírat cenné zkušenosti. Proto žáku Martinu Repáňovi a pedagogickému doprovodu ve složení učitelů odborného výcviku p. Bc. Františku Svatoňovi a Ladislavu Bartkovi děkujeme za reprezentaci naší školy na již tradiční soutěži.

Odkaz na foto ze soutěže:

https://www.zonerama.com/VOSaSOSBystricenadPernstejnem/Album/2954189

Odkaz na videoreportáž ze soutěže:

http://youtu.be/y1X_e37o40k

 

 


Publikováno dne 10.5.2017